Objawy zaburzeń erekcji

Jak się okazuje, ponad 150 milionów mężczyzn na świecie cierpi z powodu zaburzeń erekcji. Problemy te dotyczą przede wszystkim starszych mężczyzn, chociaż obecnie nie jest już to regułą. Szacuje się, że co drugi mężczyzna w wieku pomiędzy 40 a 70 rokiem życia zmaga się z zaburzeniami erekcji.

Niestety mężczyźni bardzo rzadko przyznają się do problemów w życiu seksualnym. Wolą unikać współżycia, a nawet oddalić się od swojej partnerki (co często prowadzi z czasem do rozstania), byle tylko nie przyznać się, że mają problem osiągnięciem i utrzymaniem erekcji. W takich sytuacjach niezwykle ważne jest wsparcie i zrozumienie ze strony partnerki – nie należy wyśmiewać się z problemu, czy go bagatelizować. To nie wina faceta, ani też kobiety, że problem w ogóle się pojawił. Trzeba więc ustalić przyczynę – najlepiej w tym celu udać się do lekarza, a potem zastosować odpowiednie leczenie.

W przypadku czynników fizjologicznych należy podjąć leczenie farmakologiczne lub zastosować naturalne preparaty dostępne bez recepty, natomiast w przypadku czynników psychologicznych należy szczerze porozmawiać z partnerką, rozwiązać problemy, czy zmienić swój styl życia na mniej stresujący. Oczywiście tutaj również jakieś ziołowe tabletki nie zaszkodzą, aby wzmocnić erekcję.

Jakie są główne objawy zaburzeń erekcji?

Poniżej przedstawione zostały niektóre objawy, które mogą świadczyć o zaburzeniu erekcji. Jeśli powtarzają się lub trwają nieprzerwanie to powinieneś udać się do lekarza lub też poszukać sprawdzonych preparatów na potencję. Zastanów się również co w Twoim przypadku może być powodem tych problemów – czy na erekcję wpływa Twój wiek czy też może życiowe problemy?

Jeszcze do niedawna powszechnie uważano, że zaburzenia erekcji wynikają głównie z przyczyn psychologicznych i dlatego należy je leczyć stosując terapię seksuologiczną lub terapię małżeńską. Na szczęście w ciągu ostatnich lat w tej kwestii bardzo dużo się zmieniło – na rynku pojawiły się nowe metody leczenia i coraz częściej mężczyzn z problemami impotencji odsyła się już bezpośrednio do lekarza.

Objawy zaburzeń erekcji to m.in.:

– niemożność osiągnięcia pełnego wzwodu,

– przedwczesny wytrysk,

– brak orgazmu,

– spadek popędu seksualnego, a nawet całkowity brak ochoty na seks, który trwa przez dłuższy czas,

– mała ilość spermy przy wytrysku,

– utrata erekcji przed osiągnięciem wytrysku,

– tzw. miękka erekcja, czyli wzwód, który uniemożliwia współżycie.

Powyższe objawy mogą występować w różnym stopniu nasilenia – łagodnym, umiarkowanym lub ciężkim. Oczywiście najlepiej jest jak najwcześniej zareagować i podjąć odpowiednie kroki, aby wyleczyć problem z potencją jak najszybciej i najmniej inwazyjnymi metodami.