Leczenie zaburzeń erekcji

Na samym początku należy określić dokładnie przyczynę zaburzeń erekcji – jeśli problemy nie wynikają z powodów psychologicznych, gdzie często konieczna jest pomoc psychologa, to można zastosować takie metody leczenia jak m.in. zabiegi chirurgiczne, tabletki, zastrzyki, czy też pompki próżniowe.

Leczenie zaburzeń erekcji – zastrzyki

Za pomocą cienkiej igły wstrzykuje się do ciał jamistych mężczyzny specjalną substancję np. caveject, która ma działanie rozkurczowe i rozszerza tętnice penisa. Dzięki temu już po kilku minutach od przeprowadzenia takiego zabiegu dochodzi do wzwodu, który utrzymuje się około godziny. Należy jednak pamiętać, że takich zabiegów nie powinno się wykonywać więcej niż 1 na 24 godziny oraz nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Cena za 1 dawkę to około 100 zł. Jest to więc kosztowne i jedynie tymczasowe rozwiązanie.

Leczenie zaburzeń erekcji – pompka

Ta metoda polega na założeniu na penisa plastikowego cylindra w taki sposób, by bardzo szczelnie przylegał do członka. Następnie za pomocą niewielkiej pompki wyciąga się z cylindra powietrze. W taki sposób wytwarzane jest podciśnienie, które powoduje, że krew zaczyna wypełniać ciała jamiste członka. W momencie osiągnięcia wzwodu, należy zsunąć gumowy pierścień uciskowy, który znajduje się na końcu cylindra. Ta metoda także jest dosyć czasochłonna i problematyczna, jednak efekty mogą być warte poświęcenia.

Leczenie zaburzeń erekcji – tabletki na potencję

Na rynku możemy spotkać wiele tabletek, które mają na celu ograniczyć lub całkowicie wyeliminować problemy z zaburzeniem erekcji. Część z nich jest dostępna na receptę i tutaj wymagane jest udanie się do lekarza, aby określił przyczynę impotencji i przepisał nam odpowiednie leki. Jest jeszcze inne rozwiązanie, a mianowicie zakup na własną rękę przez internet naturalnych tabletek na potencję, które również charakteryzują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania. Decydując się na taki krok – nikt nie musi nawet wiedzieć, że mamy jakiś problem ze sprawnością seksualną – zakupów dokonujemy w dyskretny sposób online. Tabletki to bardzo wygodna i szybka metoda – po prostu łykamy kapsułki każdego dnia lub też przed planowanym stosunkiem.

Jeśli chcesz poprawić potencję powinieneś równocześnie wykonać następujące czynności:

– ogranicz do maksimum używki (rzuć palenie, nie nadużywaj alkoholu),

– schudnij, jeśli masz problemy ze zbędnymi kilogramami,

– systematycznie badaj ciśnienie oraz poziom cholesterolu,

– ogranicz w codziennej diecie tłuszcze zwierzęce,

– bądź aktywny i ćwicz regularnie,

– jedz często warzywa oraz owoce,

– ćwicz napinając mięśnie miednicy, aby w trakcie oddawania moczu zatrzymać go kilka razy na parę sekund,

– kochaj się ze swoją partnerką regularnie,

– gdy problem z erekcją jest już poważny i żadne naturalne metody nie pomagają, koniecznie udaj się do lekarza.